Teknoloji

Sohbet Odaları ve Siteleri

Sohbet Siteleri ve Odaları

Sohbet siteleri arkadaş ve evlilik amaçlı olarak işlev görmektedir. Kendini yalnız hisseden, konuşmaya ihtiyacı olan insanların sıklıkla ziyaret ettiği bu siteler çok rağbet görmektedir. Yalnızlıktan sıkılan kendine arkadaş veya sohbet arkadaşı arayan kişiler günün her saatinde bu siteleri ziyaret etmektedir. Artık internetin mobil telefonlara inmiş olması sohbet siteleri kurulma ve bu siteleri ziyaret etme oranını arttırmıştır. Oluşturulan bir profil ile diğer adaylarla iletişim sağlanır. Oluşturulan profil özelliklerine göre seçim yapılır.

Sohbet Sitelerinde Profil Nasıl Oluşturulur?

Açacağınız bir profil sayfanıza fiziksel özelliklerinizi yazın. Boy, kilo, göz rengi, saç rengi gibi fiziksel özelliklerinizi yazabilirsiniz. Tercihe bağlı olarak fotoğraf paylaşabilirsiniz. Kesinlikle iletişim bilgilerinizi yazmayın. Mesleğinizi ve yaşadığınız yeri yazmanız önemlidir. Ama kesinlikle açık adres yazmayın. Neleri sevdiğinizi, nelerden hoşlandığınızı, hobilerinizi yazmanız sizinle aynı hobilere sahip insanlarla temas kurmak için önemlidir. Sohbet sitelerinden arkadaş bulup evlenen çift sayısı çok fazladır. Ama sohbet odaları keyifli sohbet etmek için iyi olsa da eş seçimi için oldukça risklidir. Her şey birbirinize duyacağınız güven doğrultusunda ilerleyecektir. Sohbet siteleri iyi niyetli insanlar kadar kötü niyetli insanların da uğrak yeridir. Dikkatli olmak önemlidir.

Sohbet Sitelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kaliteli ve site yönetimi tarafından sürekli denetlenen bir site olmalıdır. Sohbet sitesinin kalitesini oraya üye olan kişiler belirleyecektir. Uygunsuz konuşmalar, amacını aşan diyaloglar engellenmeli ve o profiller ihraç edilmelidir. Kişinin amacına uygun bir site bulunmalıdır. Sitenin yapımı, görseli, amacı, site yöneticilerinden gelen destek ve uyarı mesajları o sohbet sitesinin vizyonunu belirler. Kesinlikle açık adres, cep telefonu, kredi kartı bilgilerinizi kimseyle hangi nedenle olursa olsun paylaşmayın. Bu durum daha sonra mağdur olmanızı engelleyecektir.

Sohbet Siteleri ve Odaları Listesi;

 1. Geveze.org
 2. Sohbet.net
 3. Siberalem.com
 4. Sohbetodalari.life
 5. Badoo.com
 6. Bizimmekan.com
 7. İstanbul.net
 8. Sohbet.mynet.bz
 9. Gayet.net
 10. Gelkeyfim.com
 11. Pempepanjur.com
 12. Zurna.net
 13. Edarling.net
 14. Sohbetci.com
 15. Ecift.com
 16. Anlasevgimi.com
 17. Yonja.com
 18. Trsohbet.com
 19. Hocam.com