Connect with us

Otomobil

Renault Zoe 2017 Model Elektrikli Otomobil

Renault Zoe

Renault gün geçse de yeniliğe ayak uydurmaya devam eden otomobil firması Zoe ile herkesin beğenisini kazanmaktadır. Renault Türkiye firması 96 yılında Bursa’da kurulmuştur. Türkiye’de en büyük üretim yerlerine sahip olan firmadır. OYAK ile bağlantısı olan bir firmadır. Bu yüzden alıcılarına OYAK ile daha uygun fiyatlı olarak araba satışı yapmaktadır. Arabalar için gerekli aksamları üretir ve yurt dışına ihraç eden bir firmadır. Bu firma aç üretimini sadece Türkiye sınırları içerisinde yapmaktadır.

Renault Zoe Hakkında Bilgi

Renault firmasının ürettiği ilk elektrikli araba olarak kayıtlara geçmiş bulunmaktadır. Yeni dönemde daha büyük bataryalar ile daha fazla sürüş keyfi yaşatacak modeli ile ilgi çekmektedir. Bu araç elektrikli bir araç olduğu için çevre kirliliğini de önleyecektir. Benzin ya da mazotla çalışmamaktadır. Yeni batarya ile satışa girecek olan Zoe ilk ürettiği elektrikli araç ile kişilerin testini sağlamıştır. Bu test sonucunda çıkan sorunları gidermek için 2017 yılında yeni Zoe ile alıcılarının ilgisini çekmektedir.  

Renault Zoe’nin İyi Yönleri

Renault bu elektrikli aracı ile rahat bir sürüş ve süspansiyon sistemi sağlamaktadır. Elektrikli motoru ile Zoe eğlenceli bir araçtır. Çünkü biz sınırı 140 ve daha hızlı gitmeyen bir araçtır. Zoe görünüş itibariyle ile küçük bir arabadır fakat görünüşüne göre beklentinin üzerinde bir sürüş keyfi yaşatmaktadır. Arabanın tasarımı ile diğer elektrikli arabadan ayrılmaktadır. Günümüz hayatına büyük bir uyum sağlamaktadır. Verimli bir araç olarak bilinmektedir. Yüksek elektrik voltajı ile şarj olabilme özelliğine sahiptir. Bu özellikleri nedeni ile diğer arabalardan ayrılan güzel bir araba olarak değerlendirilir.   Renault Zoe Elektrikli Araç Şarj

Renault Zoe’nin Kötü Yönleri

Renault markanın ürettiği Zoe’nin testten sonra kötü yönleri şu şekilde kayıtlarda gözükmektedir. Aracın küçük motoru yüzünden 140 hız sınırını geçmemektedir. Bu yüzden hız tutkunları tarafından tercih edilmeyecek bir araba türüdür. Arabanın küçük yapısı nedeni ile koltukları hiç bir şekilde ayarlanamamaktadır. Koltuk yüksekliği ayarlanamıyor durumdadır. Araba yeni üretildiği için bazı yerlerinde malzemeler alt seviyeli olmaktadır. Yani kötü malzeme kullanılmıştır. Bu kötü olan yönleri de düzeltilerek kullanıcılarının satışına sunuluyor olacaktır. Zoe yeni aksamıyla sevenleriyle 2017 başlarında buluşacak.

Renault Zoe Araç İçi Görüntüleri

Renault Zoe Renault Zoe Renault Zoe Renault Zoe

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Otomobil