Kadın & Erkek, Sağlık

Erken Boşalmanın Nedenleri ve 7 Kurtulma Yöntemi

Erken Boşalma

Yatakta her erkeğin rüyası cinsel ilişkiyi istediği kadar sürdürüp, istediği zaman boşalmaktır, ancak. Ancak bir sağlık sorunu haline gelen erken boşalma problemi, bu hayali ertelemektedir. Fakat çeşitli yöntemlerle erken boşalmanın önüne geçmek mümkün gibi gözüküyor.

Yıllarca insanoğlu cinsellik konusunda uzun ve derin araştırmalar yapmış ve çeşitli sonuçlar elde etmiştir. Cinsellik sadece neslin devamlılığı için değil bir ihtiyaç haline gelen bir gelenektir. Bu gelenekten hazzı ve keyfi en üst düzeye çıkarmak da uzun ilişkiden geçmektedir. Erken boşalma problemi olan erkekler için bazı yöntemleri derledik;

Erken Boşalmanın Nedenlerini İnceledik Şimdi; Erken Boşalmadan Kurtulmanın Yöntemleri

Erken Boşalmanın Nedenleri

Pozisyon

Cinsel ilişki esnasında erkeğin erken boşalmaması için başta gelen unsurlardan birisi de pozisyondur. Erkeğin altta olduğu pozisyonlarda ilişki süresi uzayacağı gibi alınan haz daha da artacaktır. Hatta şöyle bir teori var ki, kadınlar sevişmek istemediği erkeklerle cinsel ilişki sırasında bir an önce bitsin diye sırt üstü yatarlar. Erkeğin ilişki süresini uzatabilmesi için genellikle kadının üstte olduğu pozisyonları tercih etmesi gerekmektedir.

Erken Boşalma Ayaklar Yere Başacak

Ayaklar Yere Basacak!

Erkeğin vücudunu kontrol altında tutma yöntemlerinden birisi de ayakların yere tam anlamıyla temas etmesidir. Ayaklar yere ne kadar basarsa vücudun kontrolü o kadar kolay olur. Ayrıca, zamanla ayakları yere basarak erken boşalmamayı öğrenen erkek vücudu, daha sonraki evrelerde bu sorunun ortadan kalktığını görecektir. Boşalma erkek vücudunda sonradan öğrenilen bir meseledir.

Erken Boşalma Heyecan Yok

Heyecan Yok

Erkeğin boşalması, vücutta heyecanın en üst düzeye çıktığı ve hızın kontrol edilemediği bir noktada gerçekleşir. Erkek, heyecanını ne kadar kontrol etmeyi öğrenirse, boşalması o kadar uzun sürer. Heyecanı yenmede en önemli unsur, cinsel birleşim esnasında sürekli kendini telkin ederek kendini kontrol etmeyi öğrenmekten geçer. Telkin yaparken de kadının heyecanını söndürmek yanlış bir davranış olur. Yani erkek ne yaşayacaksa içinde yaşayıp yine aynı heyecan seviyesinde sevişmeye devam edecek ancak heyecanına yenik düşmeyecek.

Erken Boşalmanın Nedenleri Ön Sevişme

Uzun Ön Sevişme

Ön sevişme, her iki partnerin de heyecanını artırmak için en önemli faktördür. Ön sevişme süresi ne kadar uzarsa, birleşim de o kadar uzayacak anlamına gelmektedir. Ayrıca bazı kadınlar, ön sevişme esnasında, birleşimden daha fazla zevk almaktadır. Her iki taraf da zevkin ve arzunun doruk noktasına geldiğinde birleşim olmalıdır. Aksi takdirde erkek için erken boşalma kaçınılmaz olacaktır.

Erken Boşalma Endişe Yok

Endişe Yok!

Çoğu erkek, ilişki sırasında kadınını memnun edememe korkusu yaşamaktadır. Bu da erken boşalma için önemli bir faktördür. Elbette yatakta kadınını da düşünerek hareket edecek ancak sürekli bu kaygı içinde olmak erkeğin konsantrasyonunu bozacak ve kontrolü kaybedip erken boşalmasına olanak tanıyacaktır. Kaygı içinde bir ilişki yerine sürekli göz teması olan ve tahrik edici konuşmalar içeren ve her iki tarafın mutlu olduğu düşünülerek hareket edilen bir ilişki daha sağlıklıdır ve süreklilik açısından önemlidir.

Erken Boşalma Düzenli İlişki

Düzenli Cinsel İlişki

Düzenli ilişkiye girmeyen erkeklerde erken boşalma problemi sıkça görülen bir hadisedir. Bu yüzden bunun önüne geçmek için ilişkileri düzenli bir periyotta planlamalı ve yatakta en üst düzey verim amaçlanmalıdır. Mesela antrenmanlı bir sporcu her daim kontrolü elinde tutar ancak tam tersi durumda bitkin düşer ve kaybeder. Yatakta da sürekli antrenmanlı olmak erkek açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Erken Boşalma Doktor Desteği

Doktor Desteği

Her şeyden önce erken boşalma, tedavi edilemeyen ve zorluklar içeren bir problem değildir. Herhangi bir fiziksel sağlık probleminiz yoksa bu sadece psikolojik bir rahatsızlıktır. Eğer fiziksel bir rahatsızlık olduğunu düşünüyorsanız, üroloji doktoruna başvurup gerekli yönlendirmelere uyduğunuz taktirde her şey yoluna girecektir.