Mors Alfabesi

Mors Alfabesi (Morse Code) Nedir? Kim Buldu ve Tarihçesi

Mors Alfabesi Nedir?Mors alfabesi 1832 yılında  Samuel Morse tarafından 1835 yılına kadar tasarlanmış ve geliştirilmiş ve 1837 yılında kullanılmaya başlanan elektriksel sinyaller ile iletişim sağlayan alfabedir. Günümüzde teknolojinin ve mesajlaşma sisteminin geldiği son . . .

Lüsid - Kontrollü Rüya Nedir? Lucid Dream

Lüsid Rüya Nedir? Kontrollü Rüya Farkı

İnsanlığın varoluşundan bugüne kadar rüyalar sürekli merak uyandıran konular arasında kendine yer bulmuştur. Gerek bilimsel olarak gerek toplumsal olarak üzerinde durulmuştur. Toplumsal olarak, görülen rüyaların geleceğe bir işaret olduğu kanısı vardır. Özellikle inançlı . . .

Kompozit Malzeme Nedir

Kompozit Malzeme Nedir?

Kompozit Nedir? En az 2 maddenin birbirine karıştırılması sayesinde oluşan katı malzemelere kompozit adı verilmektedir. Dünyamızdaki pek çok malzeme kompozitten oluşuyor. Kompozit malzeme, oluştuğu malzemelerden kendine ait yeni özellikler ortaya çıkarmaktadır. Peki, kompozit . . .

mitoloji

Mitoloji Nedir? Mitolojinin Özellikleri ve Önemi

Mitoloji Nedir? Mitoloji nedir dediğimizde bunu en iyi şu şekilde açıklaya biliriz; Mitoloji, soylu ve özel kahramanları, tanrıları veya doğaüstü unsurları konu edinen anlatım ve çalışmaların tümüdür. Kısaca, efsanevi olaylardır dersek yanlış söylemiş . . .